DEZINFECTANT CONCENTRAT TEGEE SOL 1L
Solutie dezinfectie 1: 10 Solutie curatare - igienizare 1:20
Biocid cu actiune bactericida si virucida, unde ca parte integranta a avizului este inscris declaratia de actiune virucida a substantei active furnizata de AkzoNobel Surface Chemistry EMEIA (Europe, the Middle East, India and Africa). "AkzoNobel Surface Chemistry EMEIA, declară că substanța activă inactivează Influenza virus A / H1N1 / X-179A, conform EN 14476 in concentrația de 250 ppm (= 125 ppm substanță activă), temperatura camerei, în condiții de curatenie, cu timp de acțiune de până la 5 minute. " TEGEE Sol American Society for Testing and Materials "ASTM International" (SUA) Aviz: AMS 1550 Institutul Federal pentru Securitate și Sănătate în Muncă "BAUA" (UE-Germania) Aviz: BAUA-Biozid-Reg.-Nr. N-88950 Aria de Aplicare si Proprietati: TegeeSol crasnii fi utilizat version incăpere Orice SI în Închise SPATII: - în mijloacele de transport de persoane de destinat transportului Sau Mărfuri; - locuințe - spații publice; - scoli, - gradinițe; - revista; - spatii de lucru; - birouri; - depozite, - săli de fitness, - saloane de înfrumusețare, solarii; - unităților sanitare: spitale, clinici și cabinete medicale în toate spațiul tip TP2.
Produse de categoria TP2 sant "Dezinfectante și algicide care nu sunt destinate aplicării directe la oameni sau animale". Se pot aplica în unităților sanitare cu excepția sălilor de operații și sălilor de tratament. Pe toate tipurile de suprațete - pe aparate și echipamente, mobilier, pardoseliși pereți. Nu conține compuși organici volatili (VoC) și are pH neutru, nu se corodează, nu se suprafețează din metal și altele metalice, plastic, ceramcă, sticlă, pardoseli diverse.
Mod de aplicare / diluare:
Conform Fiselor Tehnice ale producatorului Caramba GmbH (Germania), dilutile gata de utilizare pentru dezinfectarea suprafetelor, in functie de gradul de contaminare sunt: dilutie concentrata = 1: 3 - 1: 5
dilutie dezinfectanta avizata = 1:10 Timp de actiune pentru rezultat Bactericid = 1-5 minute
Timp de actiune pentru rezultat Virucid = 5 minute.
Pentru utilizare TegeeSol doar ca si solutie de curatare si igienizare a suprafetelor, dilutia recomandata este de = 1:20 (solutie de curatat usor dezinfectanta).
Solutia gata preparata poate fi aplicata cu pulverizatoare pe suprafata dorita de curatat / dezinfectat dupa care se sterge cu lavete sau mop. Nu are nevoie de clatire după aplicație.
S 13931 Proprietati speciale: Societatea Americana pentru studiul materialelor ASTM International si compania BOEING, au testat actiunea TegeeSol pe suprafete din plastic MAKROLON si PLEXIGLAS, folositi in constructia interioarelor aeronavelor, atestand astfel ca dezinfectantul TegeeSol, nu pateaza, nu matuieste, (care sant sensibil la solutii pe baza de alcool sau clor).
Nu emana vapori sau substante volatile in spati inchise. Produsul a fost testat pentru utilizarea frecventa (dupa fiecare cursa) si pe termen lung pentru curatarea si dezinfectia interioarelor aeronavelor. Numar document BOEING: D6-17487 Dezinfectantul TegeeSol s-a dovedit eficient in combaterea raspandirii virusului gripal A / H1N1 / X-179A, in perioada pandemiei gripei si post pandemie.